Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

princAlbert fin

Монархот на Монако, принцот Алберт Втори е позитивен на тестот за коронавирусот кој се прошири низ целиот свет, според соопштение од палатата.

Принцот (62) бил тестиран во вторникот, а во соопштението е додадено дека неговата состојба не е загрижувачка.


Алберт е десеттиот жител на Монако што е позитивен на коронавирусот, кој зарази повеќе од 228.000 луѓе низ целиот свет, убивајќи повеќе од 9.300 лица.

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново