Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

striptizeti1 fin

6.05.2020

Вработените во стриптиз клубот „Среќен ѓавол“ (Lucky devil) во Портланд, американската сојузна држава Орегон, се прилагодија на новонастанатата ситуација така што го пренаменија локалот.

Наместо егзотичен танц во клубот, клиентите може да порачаат храна што ќе им биде доставена од стриптизерките до нивниот дом.

striptizeti2 fin

- Најважното нешто што го направивме е тоа што успеавме да ги задржиме сите вработени, изјави сопственикот на клубот, Шон Булден.

Исто така, додека луѓето ја подигнуваат својата нарачка можат да го следат танцот, но од дистанца.

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново