Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kiev fin

20.10.2020

Во последните 24 часа во Украина е забележан рекордна смртност кај пациенти со коронавирус – 113 смртни случаи.

Советот за национална безбедност соопшти дека досега се потврдени вкупно 309.107 случаи на Ковида-19, 5.786 починати и 129.533 излекувани пациенти.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново