Budva fin

5.08.2020

Црна Гора ги отвори своите граници за граѓаните на Руската Федерација и Азербејџан да му помогнат на својот туристички бизнис, кој годинава бележи огромни загуби заради коронарна кризата.

drvonaparite fin

За древниот кинески систем фенг шуи најчесто се размислува како за начин на уредување на нашето опкружување, што во суштина е и точно. Меѓутоа, фенг шуи може да се користи и за стабилизација на вашите намери, како и за манифестација на вашите желби и соништа. Овој вид на симболичен фенг шуи создава тродимензионална слика, која ги претставува вашите цели и амбиции.

RajkoDujmic fin

30.07.2020

Хрватскиот музичар и поранешен фронтмен на „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ, добил тешки повреди на главата во сообраќајната незгода кога слетал од патот и испаднал од автомобилот, потврдила полицијата на Ријека.

karta fin

Годината е 2022 година и коронавирусот е конечно поразен; по една и пол година мизерија и менување на карантин и нови бранови, животот конечно почнува да се враќа во нормала. Вака „Њујорк тајмс“ го започнува текстот во кој се обидува да открие како би можел да изгледа животот во 2022 година, откако светот ќе излезе на крај со пандемијата.

sreknilugje fin

За да постигнете среќа, треба да научите да се сосредоточите на долгорочните цели, повремено да „губите контрола“ и да си дозволите да се посветите на ситниците кои Ве прават задоволни. Ова е мислењето на научниците кои ги објавиле резултатите од своето истражување во списанието „Билтен“ за социјална психологија.

slonovi fin

25.07.2020

Во зоолошката градина денеска се случил инцидент откако еден од слоновите удрил во струен столб, при што веднаш реагирало обезбедувањето и посетителите биле безбедно евакуирани.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново