aerodromBavarija fin

Премиерот на германската покраина Баварија, Маркус Седер, најави бесплатни тестови за коронавирус на аеродромите за повратниците од годишните одмори.

koronaaplikacijaHrvatska fin

Апликација за следење изложеност на коронавирус, која граѓаните ќе можат да ја користат преку својот мобилен телефон, треба да биде претставена во вторник во Хрватска.

Kolinda1 fin

Поранешната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, на завчерашниот состанок на Собранието на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) беше избрана за член на организацијата што го предводи Олимпиското движење.

juznivetar fin

На Инстаграм профилот „juzni_vetar_2_deo“ споделена е фотографија на која се гледа дел од екипата која ќе стави потпис на вториот дел од филмот „Јужни ветар“ кој доживеа регионална популарност.

kineskinja fin

2.07.2020

Пред шест месеци, Ши Женгли добила повик од кој се плашела цел живот.

halkidiki fin

2.07.2020

Грција вчера ги отвори регионалните аеродроми, дел од копнените гранични премини и дел од пристаништата за туристи од Европската унија, од Шенген зоната, како и за државјаните на третите земји, кои се најдоа на листата што ја соопшти ЕУ.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново