Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ британските медиуми го доведоа во љубовна врска со индиската актерка, а тоа беше доволно да почне медиумскиот „линч“ над познатиот тенисер. Откако го гледал натпреварот помеѓу Лејкерси и Орландо, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е фотографиран во друштво на боливудската актерка Депика Падуконе.

Корисниците на социјалните мрежи од Турција се гневни поради одлуката на тамошните власти да ги блокираат Твитер и Фејсбук, поради масовното споделување на фотографиите од бомбашкиот напад нво Анкара којшто се случи вчера.

Единаесетгодишно момче од градот Суџоу во Кина се најде во сите светски медиуми, бидејќи направи бизарна и страшна работа. По расправијата со татко му околу мобилниот телефон, тој си го отсече прстот.

Никол Седгебер (21) неодамна го пропуштила последниотвоз кој одел кон нејзиниот дом и не знаела што да прави – сепак, било доцна за една млада девојка да биде сама на улица.

Хотел со пет ѕвездички во северниот француски град Амиен не можеше да направи резервација на британскиот престолонаследник принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон за месец јули, бидејќи во него веќе нема слободни места.

Пасошот е клучот за влез во друга земја, а веројатно сте забележале дека тие се изработуваат само во неколку бои.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

 

Најново