Vasil Gavranliev e1579106527203

21.01.2021

Васил Гарванлиев по третпат ќе учествува на Евровизија. 36-годишниот пејач и годинава беше избран од МРТ за да нè претставува на музичкиот натпревар.

Screenshot 8 5 700x293

08.01.2021

Традиционално, и овој Бадник, Здружението “Бадникови поворки” со благослов и сесрдна помош на Бигорскиот манастир, објави Божикен спот како подарок за верниот народ.

Ed Sheeran new song

22.12.2020

Повеќепати наградуваниот композитор, текстописец и пејач Ед Ширан вчера ја објави својата нова песна под називот „Afterglow“.

MarajaKeri fin

8.12.2020

Нејзиниот хит од 1994 година „All I Want for Christmas Is You” е многу популарен и денес. Речиси не постои личност на планетата која не ја слушнала оваа песна, особено за празничниот период во кој оваа песна буквално „царува“ низ земјата.

Francuskapobednicka fin

30.11.2020

Претставничката на Франција, Валентина Тронел со песната „J’imagine“ („Си замислувам”), победи на меѓународниот натпревар за детска Песна на Евровизија 2020. Финалето се одржа вчера во Полска преку видео-конференциска врска.

tosheproeski fin

16.10.2020

Земјава и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред тринаесет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново