Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Четворицата членови на познатата шведска поп група од 70-тите години се собраа во Стокхолм на отворањето на ресторан, но повторно потврдија дека АББА нема да настапува на сцена.

На прашањето на новинарите, едниот од нив, Бени Андерсон, изјави дека не верува дека ќе се соберат заедно на сцената. Ние сме тука за да празнуваме “, рече од своја страна Бјорн Улвеус.

Диско-идолите од 70-тие не беа видени на едно место од 2008 година. Тие и сега пристигнаа поединечно и многу внимателно за да не бидат фотографирани заедно. Од 1974 година групата, има продадено повеќе од 380 милиони албума во целиот свет, што ја става на второ место по продажба во Европа, по Битлси и на четвртото место во светот.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.