Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

По повод роденденот на Тоше Проески, водителот и радио ветеран Драган Б. Костиќ подготви специјална емисија која ќе се емитува денеска на 15 радио станици низ Македонија.

Во емисијата, која е дел од проектот „Кавервил”, ќе се раскажуваат стории за кавер-верзиите на омилените странски хитови кои Тоше ги отпеал во кариерата, а се наоѓаат на албумот „Со љубов од Тоше” од 2011 година.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново