Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Денеска, кога нашата најсакана ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 35 години, многу од неговите пријатели и соработници не пропуштија да му оддат почит на прерано починатиот македонски пејач и кантавтор.

Еден од неговите колеги и пријатели, Тони Цетински, со кој Тоше ја сними песната „Лагала нас мала“, испрати трогателна честитка до него, посакувајќи му среќен роденден и порачувајќи дека е горд што познавал и живеел во исто време со „ангел на земјата“. Цетински денеска на својот ФБ профил го објави следниов статус:

“На денешен ден  25.01.1981 година е роден и да беше денес со нас, би го славел својот 35. роденден…

Никогаш заборавен, никогаш преболен… еден и единствен…

Тоше Проески… Среќен 35. роденден братко мој. Да, славам и секогаш ќе го славам денот кога ти се роди и го дишеше истиот воздух со нас, зашто сум горд и привилегиран што познавав ангел на земјата. Те сака братот. Фалиш.“


Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.