Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Мартија Станојковиќ од Куманово е избрана да биде претставничка на Македонија на овогодинашното издание на детската „Евровизија“ кое ќе се одржи во ноември во Малта.

12-годишната финалистка на шоуто „Пинкови ѕвездички“ во силна конкуренција е избрана да ја претставува Македонија на престижниот фестивал, објави Македонската радио-телевизија.

Натпреварувањето ќе се одржи по 14 пат оваа година и тоа на 20 ноември во Валета, Малта.

Извор: Плусинфо.мк

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново