Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Дека фудбалот не му е единствен талент на еден од најдобрите фудбалери на светот, аргентинскиот репрезентативец и ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, покажа отсвирувајќи ја химната на Лигата на шампиони на клавир.

Групната фаза на Лигата на шампиони почнува вечерва, а Меси за потребите на снимањето на спотот на компаијата Адидас, ја свиреше химната на елитното европско фудбалско напртеварување на клавир.

Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како Меси прво се опушта, а потоа полека почнува да свири.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

PITIJADAVELES1

Најново