Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Годинашниот претставник на земјава на Евросонг, мелодијата „Lost and Found“, во изведба на бендот Eye Que, беше промовирана во Дневикот на МТВ1.

Музиката и текстот за песната ги напиша фронтменот на Eye Que, Бојан Трајковски, а аранжманот е на Дарко Димитров.

Режисерот на спотот е Јован Коцировски, додека огромен тим бил задолжен за тој да изгледа беспрекорно бидејќи е снимен во еден непрекинат кадар.

„Евросонгот 2018“ ќе се одржи во Лисабон.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Најново