Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

spajsgrls fin

Мега популарната женска група “Спајс грлс” најверојатно ќе направи британска турнеја следната година без учество на Викторија Бекам.

Мел Би, Мел Си, Гери Халовел и Ема Батон потпишаа договор за 13 свирки на британските сцени. Според неговите клаузули, изведувачите ќе добијат 12 милиони фунти на спектаклот.

Турнејата вклучува три датуми на концертот на стадионот во Вембли во Лондон. Но, нема да има член на оригиналната банда, дизајнерката Викторија Бекам.

Вкупниот износ на договорот изнесува 150 милиони фунти. Дури и Мел Си, која беше скептична за реформирањето на бендот, не можеше да одолее на искушението.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.