JaponskiPameten grad fin

10.04.2021

Возила без возачи, вештачка интелигенција, роботи! Вака изгледа изгледа јапонскиот „Паметен град на иднината“. Почетокот на населбата ќе стане жива лабораторија за тестирање на примена на нови технологии, како што се автомобили што управуваат самостојно и роботи.

BLUE JAVA

09.04.2021

Сините банани со вкус на ванила доаѓаат од индонезискиот остров Јава. Тие се многу отпорни, преживуваат на температури од 0 до 44 степени, така што можат да растат и кај нас.

the smartest dog wilow

08.04.2021

Ова се вика талент. Женка од расата кокапо ја прави вистинската радост за нејзината сопственичка Шарлот. Може да прави работи што обично куче не треба да ги контролира. На пример, нема проблем да смета од 1 до 10, да го напише своето име или да препознава карактери, а во моментов дури учи кинески јазик.

hello april

07.04.2021

Луѓето родени во април се во родени во хороскопскиот знак Овен или Бик и имаат многу заеднички карактеристики. Познати се по тоа што се многу љубопитни, вредни и страстни и ги ценат пријателствата.

eco ways

31.03.2021

Апликацијата „Мапи“ на „Гугл“ како дел од борбата против климатските промени, ќе почне да ги насочува возачите по патиштата за кои се проценува дека најмалку предизвикуваат испуштање јаглерод врз основа на сообраќајот, падините и други фактори, соопшти компанијата.

aZ0mY3W 700b

30.03.2021

14% од починатите луѓе во азиската земја кои не делеле дом со никого биле пронајдени помеѓу еден и три месеци по смртта.

 

 

SEMM baner MK

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново