Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Шефот на полициската управа во Грувленд на Флорида направил потег на кој би можеле да се угледаат бројни светски сообраќајни полицајци.

Полицијата на Грувленд има обичај да пишува казни за непрописно паркирање доколку автомобилот се остави пред приод на коловоз како и на приодите пред куќите и другите објекти. Законот оди толку далеку што возачите може да бидат казнети дури и ако го паркираат автомобилот пред приодот кон својот дом.

Неодамна се случила ситуација која на сите име позната- полициско возило било фотографирано во моментот кога било непрописно паркитано на еден од приодите кон коловозот. Фотографијата ја снимил граѓанинот Дејвид Бајрс, по што ја објавил на интернет и за кратко време стана вирална. За се бил виновен шефот на полицијата Мелвин Тенисон кој го признал кршењето на законот по што сам на себе си напишал казна за непрописно паркирање. Казната ја фотографирал и ја објавил на Фејсбук страницата на полициската управа во Грувленд.

Извор: Плусинфо.мк

 

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново