Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Читателите на реномираниот њујоршки магазин за патувања „Condé Nast Traveler“ ја избраа Виена за најдобра европска туристичка дестинација. Во анкета на читателите од 2017 година учествувале 300.000 љубители на патувања. Тоа беше најголем број учесници во досегашната 30 – годишна историја.

Виена го освои првото место благодарение на богатата култура и архитектурата, а придонес даде и единствената кулинарска понуда, во која посебно се истакнува Захер тортата. Второто место и припадна на Фиренца, а третото место на Бриж.

Магазинот „Condé Nast Traveler“ има тираж од 800.000 примероци. Од 1987 година еднаш годишно ги анкетира своите читатели за најубавите туристички дестинации, хотели и спектакуларни знаменитости во светот. Покрај рангирањата за најдобар европски град, постои и светска ранг листа, каде Виена е на второто место, а Токио е прв.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.