Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

„Трабантот - симболот на секојдневниот живот во некогашна Источна Германија, и натаму восхитува, забавува и шармира.

За него сè уште се бараат резервни делови, а се планира и проширување на музејот посветен на ова култно возило. Шеесет години откако првиот П-50 Трабант излезе од производствената лента на 7 ноември 1957 година во градот Цвикау, малиот автомобил со тркалезни светла сè уште има мноштво обожаватели.

- Траби е возило кое едноставно се издвојува од другите - изјави Франк Хофман, сопственик на продавница за резервни делови во родното Цвикау, близу границата со Чешка.

До обединувањето на Германија во 1991 година, кога престана производството, бројот на трабанти достигна околу три милиони.

- Трабантот е многу едноставен автомобил и за поправка е потребно минимално техничко знаење - нагласува Хофман.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.