Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во текот на зимската сезона возачите редовно имаат проблеми со мразот од шофершајбната.

Сепак постои решение на овој проблем, а се што е потребно е во едно шишенце распрскувач да ставите 2/3 алкохол и 1/3 вода и да додадете едно капаче сјај за миење садови.

Смесата се меша и се нанесува на замрзнатата шофершајбна, а по само една минута мразот ќе се стопи. Едноставен трик со кој се скратува времето кое се троши на стругање на мразот од стаклото.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново