Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Тајната од спалната на кралицата го уби 82-годишниот поранешен сопственик на компанијата за луксузни градници.

Елизабет II се жалеше на тежината на британската круна и тоа го кажа во документарецот на Би-Би-Си. Како што е познато, круната е околу 1,3 килограми, украсена со 2800 дијаманти и скапоцени камења.

“Не можете да погледнете надолу за да прочитате некој текст бидејќи круната ќе ви падне”, објасни Елизабет II. Сепак, таа забележува дека круната е важен кралски атрибут.

Пред еден ден поранешната сопственичка на фирмата за производство на луксузни градници, меѓу чии клиенти била кралица Елизабета Втора, раскажа дека компанијата ја изгубила нејзината доверба, откако таа напиша книга во која се споменати и примероците во Бакингемската палата, прецизира. Монитор .

Џун Кентон изјави дека компанијата “Ригби енд Пелр” го изгубила правото да се повикува дека нивни клиент е кралскиот двор. И тоа право е загубено во 2017 година. Причинате тоа што таа го споменала кралското семејство во книгата “Бура во чаша Д”.

Иако и таа да уверува дека никогаш не кажува што се случува при пробата, но во нејзината книга се опишува нејзината прва средба со кралицата и возбудата околу тој чин да влезе во кралската спална.

Кентон (82) изјави дека загубата на Елизабет II како клиент “ја убила”. Таа жали што не била “доволно мудра” да не го споменува кралското семејство во нејзината автобиографија.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.