Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Disney бара советници за активности за млади кои ќе патуваат на нивниот луксузен крузер и ќе посетат некои возбудливи места како калифорнискиот брег, Барселона, Мексико и приватен остров на Бахамите.

Еден од условите е да знаете шпански или португалски јазик, да имате две години искуство во работа со деца и добро да се снаоѓате во работи кои подразбираат високо темпо. Овој крузер е далеку од шега, затоа што на сред ноќ може да ве разбудат и да ве тестираат за дрога или алкохол. Во суштина, тоа е камп на вода, па веројатно кабината ќе ја делите со друг.

Иако имаат многу обврски, другите советници за активности за млади тврдат дека ја сакаат работата.

Главна обврска им е грижа за деца од 3 до 17 години, учество во програми наменети за деца. Покрај тоа советниците треба да организираат групни игри, но и да чистат подови и да помагаат во подготовката на оброците.

Месечно може да се заработи до 1.500 долари, а трошоци за сместување на море се платени.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.