Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Претставник на Ставангер, еден од градовите, вели дека нема да дозволат продажба на балони со хелиум на прославата на празникот.

„Не сакаме да се продаваат балони со хелиум. Многу од нив протекуваат или заминуваат во атмосферата“, вели еден од организаторите на прославата.

Одборите за организација на прославата во Берген, Хугесунд и Тромзо, како и Ставангер, одлучија да ја забранат нивната продажба за време на прославата.

Се очекува одлука и од Осло.

Сметаат дека полнење со обичен воздух за балоните е доволно.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.