Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Мајката на Меган Маркл пристигна во Лондон. Медиумите пишуваат дека таа пристигнала порано за да и помогне на својата ќерка околу спремањето за кралксата свадба која ќе се одржи на 19 мај.

Мајката на Маркл, Дориа Редлан има 61 година и е родена во Калифорнија. Таа е јога инструктор, а Меган се инспирирала од мајка и за хуманитарни акции.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

PITIJADAVELES1

Најново