Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Авио-компанијата „Бритиш ервејс“ во сабота на свој начин ќе го одбележи венчавањето на новата кралска двојка принцот Хари и Меган Маркл со лет од Лондон до Торонто чии членови на посадата ќе се викаат Хари или Меган.

На патниците во авионот од лондонскиот аеродром „Хитроу“ до Торонто, каде некогаш живеела Меган Маркл и каде двојката прв пат се појави заедно во јавност, на услуга во сабота, на денот на венчавката, ќе бидат двајца со име Хари и осум со име Меган, а на место на пилот ќе биде Хари Блекјк, соопшти компанијата.

„Порано летав со уште една Меган, но осум со исто име, ќе мораме да се довикуваме на прекар во текот на овој посебен лет“, вели една од стјуардесите.

Патниците по име Хари и Меган ќе имаат шанса да се возат во прва класа.

Во авионот ќе се гледа серијата „Suits” со која се прослави Меган, како и документарните филмови за кралската двојка и замокот Виндзор.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.