Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

baknez fin

Кралскиот протокол во принцип забранува јавно демонстрирање на интимни гестови како бакнежи и прегратки од страна на претставниците на монархијата, но Хари и Меган умеат да ги рушат табуата.

Американската актерка, која веќе е Војвотката на Сасекс, го бакна својот принц, откако неговиот тим победи во поло натпреварот. Всушност, тоа е нивниот прв јавен бакнеж по оној на свадбата, кој фотографите од целиот свет чекаа да го документираат.

Меган беше еден од гостите на добротворниот натпревар и имаше чест да го врачи Купот на победниците. Па, за нејзина среќа тоа се покажа екипата на нејзиниот сопруг. Иако само Хари беше среќникот, кого таа го бакна, останатите негови соиграчи исто беа поздравени со блага прегратка и бакнеж во образот.

За настанот Меган избра удобен син фустан на Carolina Herrera, чија цена е 2.357 фунти.

 

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.