Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

trampka fin

Иванка Трамп го затвора својот моден бренд, објави Wall Street Journal.

Одлуката доаѓа една година откако Трамп ја напушти компанијата и стана неплатен советник на нејзиниот татко, претседателот Доналд Трамп.

Сите 18 вработени во компанијата беа информирани за затворањето денес.

Продажбата на брендот се зголеми во 2016 година по изборите, но брендот беше цел на напади и критики за односот со претседателот.

Според изворот, брендот за облека никогаш не се опоравил откако Иванка Трамп се повлече.

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.