Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kineskihotel fin

Луксузниот хотел “InterContinental Shanghai Wоnderland”, кој е речиси целосно подземен и се наоѓа во југозападниот дел на Шангај, ќе биде отворен кон крајот на оваа година, пишуваат локалните медиуми.

Од 18 катови, два се наоѓаат над земјата, а 16 се под нивото на земјата, вклучувајќи и два ката под вода. Хотелот располага со површина од 61.000 метри квадратни. Има 336 соби и апартмани со тераси, од кои гостите можат да уживаат во неверојатна глетка на водопади.

Хотелот претставува необична врска меѓу градот и природата, претворајќи напуштена карпа во една убава атракција. Проектот е дело на „Шимао Груп“ и ќе биде управуван од една од водечките хотелски компании „IHG“.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.