Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

spacentar fin

Во Јапонија постои спа центар, во кој буквално можете да пливате во вино.

Ако сте љубители на виното, сакате да ви угодуваат и сакате патувања во далечни, егзотични земји, почнете да штедите. Во Јапонија, 100 километри западно од Токио постои спа центар, каде можете да ги поминувате деновите брчкајќи се во топли базени со мерлот. Или бело вино, ако не сте љубители на црвеното.

Јунесун спа рисорт, спа тематски парк, на своите гости им нуди уживање во базени со црвено вино, кои како што сите знаеме, освен што има убав вкус, содржи и антиоксидант ресвератол, кој го успорува стареењето.
Оваа состојка, која ја има во грозјето (но и кикириките, какаото и некои видови бобинки) позитивно влијае врз тонусот кожата, правејќи ја цврста, ги ублажува воспалителните процесите, ја подобрува циркулација и еластичност на кожата и колагенски влакна.

lugjesekapatvovino fin

Ако виното е ваш омилен пијалак и ова ви звучи како добра идеја, имајте предвид дека капењето во базените полни со овој пијалак е можно само во текот на 16 дена од годината, па патот мора внимателно да се планира.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.