Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dubai fin

Дубаи планира да го отвори најголемиот трговски центар во светот, кој ќе се наоѓа на површина од над 740.000 квадратни метри или повеќе од 100 фудбалски терени.

На проектот за т.н. Dubai Square работи компанијата Dubai Creek Harbour, која ќе инвестира 2 милијарди долари во градење на зданието. Според плановите, приземјето ќе биде сцена за концерти и други слични настани, со кина, аква парк и спортски центар.

Исто така, продавниците ќе бидат снабдени со „паметни“ соблекувални кои ќе нудат интерактивни огледала, со цел да им се помогне на клиентите да го изберат најдоброто за себе, пишува CNN Money.

Инвеститорите велат дека нивната цел е да ги комбинираат новите технологии со традиционалната трговија, со што клиентите ќе имаат пристап до физички и онлајн продавници на едно место.

Трговскиот центар ќе биде на три нивоа, а шопинг-делот ќе биде изграден како шопинг-улица со луксузни бутици.

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.