Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

novzeland fin

Во Нов Зеланд се продава мало напуштено гратче на Јужниот Остров, на околу 180 километри северно од Данидин. Гратчето се продава за 2,8 милиони американски долари.

Лејк Ваитаки бил изграден во 1930-тите како живеалиште за луѓето кои работеле на еден градежен проект и за нивните семејства. Но, градот е напуштен уште од 1980-тите, кога браната на која тие работеле била автоматизирана, па повеќе не биле потребни луѓе да работат на неа.

Во гратчето има осум куќи, ресторан и клуб со маса за билијард, кујна и гаража.

Сепак, постои една пречка. На почетокот на оваа година владата на Нов Зеланд изгласа закон со кој на граѓаните на други земји не им е дозволено да купуваат имот во земјата.

 

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.