Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

lizganje fin

Руската лизгачка Елисавета Туктамишева освои злато на натпреварот Гран при во Квебек, но тоа немаше да биде чудно, ако до златниот медал не дојдеше со стриптиз.

Нејзиниот танц беше без грешка, но лизгачката го зачини со соблекување на горниот дел, по што остана само по брусхалтер, и за малку не го „стопи“ мразот во салата.

Точката ја изведе на песна од Бритни Спирс „Токсик“ и подготви вистински стриптиз за гледачите појавувајќи се на мразот облечена како стјуардеса.

Но, во текот на точката полека симнуваше еден по еден дел од облеката, со што покажа дека лизгањето може да изгледа сосема поинаку.

Инаку, Туктамишева (21) е светска првакиња од 2015 година, а на минатогодишната Златна пируета во Загреб освои трето место.

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.