Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kobila fin

Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и почит.

Чистокрвната кобила Винкс е недостижна за двоножните идоли во спортот, политиката, културата и академскиот свет, наведува „Дејли Телеграф“ за единствената кандидатка за „Австралијка на годината”. – Дали е ова

Австралијката која живееше според австралиските вредности на почит и цивилизираност?, ги прашува весникот читателите, наведувајќи подолга листа доблести коишто треба да ги има личноста на годината.

Според сиднејските медиуми, кобилата освоила десетици трки и наскоро оди в пензија. Тоа е описот на единствената „Австралијка“ која ги испонила критериумите.

Свеченото прогласување на личност на годината, кое овојпат ќе биде само формалност оти добитничката веќе се знае, се одржува на Денот на Австралија – 26 јануари.

Од претходните победници, се издвојува името на научникот и нобеловец – Пол „Крокодилот Данди” Хоган.

 

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.