Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Moneslika fin

Аукцијата на импресионистички и надреалистички дела во „Сотби’с“ во Лондон оствари приход од 87,7 милиони фунти, при што најголем удел во тоа имаше сликата „Палатата на Доџ“ од Клод Моне, соопштија од аукциската куќа.

Делото на Моне беше продадено за 24 милиони фунти, а купувачот побарал да остане анонимен.

Меѓу остантите дела понудени на наддавањето, позначајни биле оние на Пабло Пикасо, Алберто Џакомети и Марк Шагал

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново