Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kralica Elizabeta fin

Дали Елизабета Втора навистина може да објавува на Instagram? Илјадници луѓе се прашуваа за тоа откако палатата Бакингем објави дека таа веќе работи со социјалната мрежа.

Видеото објавено на официјалниот профил на британското кралско семејство докажува дека бабата на принцот Вилијам и на Хари веќе е на “ти” со технологијата.

Луѓето во нејзиниот тим го овековечија во моментот кога таа ја соблече црната ракавица и со само еден допир на таблетот го аплоадираше својот прв пост. Ова беше проследено со аплауз на присутните на настанот во Музејот на науката во Лондон.

Кралицата видливо ужива во нејзиното достигнување, јасно е од видеото. Нејзиниот пост е слика на писмо од оригиналниот компјутерски творец Чарлс Бебиџ, напишано во 1843 година. Беше испратено до принцот Алберт, кој е сопруг на кралицата Викторија.

“Во тоа писмо Бабиџ опишува пред кралицата Викторија и принцот Алберт изум – аналитичка машина, чии програми се создадени од Лавлејс, ќерката на лорд Бајрон”, гласи дел од текстот на Елизабета Втора кон фотографијата.

Елизабет II се појави во Музејот за наука во Лондон со блескав портокалов костим и уредна шапка во иста боја.

Генерално, кралицата нема свој профил во Instagram. Тој е заеднички за сите нејзини семејства и се вика Кралското семејство. Тимот се грижи за тоа да се поставени најновите информации.

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.