Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

marvel fin

На годинешната Конвенција на стрипови „Комик-Кон” во Сан Диего, американското филмско студио Марвел најави нови 10 филмови.
Едно од поголемите изненадувања е тоа дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми Блејд – ловецот на вампири, кого во претходните неколку филма го глумеше Весли Снајпс.

Глумицата Натали Портман го потврди своето учество во четвртиот филм за Тор, со поднаслов – „Љубов и молња”. Ќе ја повтори улогата на Џејн Фостер, но овојпат обдарена со моќите на насловниот лик. Најавен е и филмот „Бесмртните” со Анџелина Џоли и Селма Хајек, како и првата филмувана приказна за азиско-американскиот суперхерој Шанг-Чи, кој во Марвеловите стрипови првпат се појави пред речиси 50 години.

Натаму, Марвел конечно објави и детали за долгоочекуваната „Црна вдовица” – Скарлет Јохансон како Наташа Романо, филм којшто е веќе во фаза на снимање.

 

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.