Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kuki fin

Локалните власти во италијанскиот кантон Тицино во Швајцарија продаваат куќи за само еден франк.

Главната цел на оваа симболична цена е да се привлечат нови жители во селцето Монти ди Шага во близина на италијанската граница.

На располагање се девет куќи од камен, кои купувачите по склопувањето на договорот се должни да ги реновираат според сите тамошни правила и прописи.

Куќите се наоѓаат во идилично опкружување со поглед кон езерото Маџоре, а имаат и достапни водоводни инсталации што значително го олеснува преуредувањето.

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.