Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

PragaNG fin

Златната Прага како што многумина го нарекуваат овој град е вистинска магична бајка за божиќните празници.

Улиците се накитени со новогодишни украси, сијалички и елки, а на секое ќоше може да се најдат вкусни специјалитети и пијалаци.

praga2 fin

За време на празниците, Прага е помеѓу најубавите европски градови и не смее да се пропушти божиќната атмосфера.

 

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново