Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

elka fin

Елката се наоѓа во лобито на луксузниот хотел Kempinski во Марбеља, Шпанија. Елката е поставена за да го означи почетокот на празничната сезона, а нејзината вредност е поради украсите.

Дел од украсите на елката се направени и исцртани од британската дизајнерка, уметница и експерт за дијаманти Деби Вингам. Деби самата направила дури 500 од украсите, а напомош викнала и други уметници.

Елката е украсена со дијаманти, дизајнерски накит и скапоцени камења кои ја прават една од најскапите на сите времиња.
Покрај накитот од брендовите како Bulgari, Cartier Van Cleef & Arpels и Chanel, дрвото го красат и бели, црвени, розови и црни дијаманти. Како ова да не е доволно, на елката има и 3Д печатени чоколадни пауни, пердуви, шишиња парфем...

Претходно, рекордот за најскапа елка ѝ припаѓаше на елката во хотелот The Emirates Palace во Абу Даби. Ова дрво беше украсено со ракавици, ѓердани и часовници во вредност од 11 милиони долари.

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

 
   
   
   
   

Најново