Пилот од компанијата „Вирџин Атлантик“ изведе посебен лет над Атлантикот за да го прослави Денот на вљубените.

Двегодишно дете се качило на прозорецот и за малку ќе паднеше од втор кат – вистинска драма се случуваше во турски Инстанбул.

Пластичен отпад почна да се собира и во претходно недопрени предели на норвешкиот Арктик, предупредија научниците.

Кинеската технолошка компанија EHang го претстави првиот дрон на светот способен да превезува патници.

Принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркл во понеделникот открија нови детали за својата венчавка на 19 мај, вклучувајќи и тоа дека свеченоста ќе вклучува поворка со кочијата низ улиците на Виндзор.
Венчавката во капелата Сент Џорџ во дворецот Виндзор ќе започне напладне и двојката ќе ја венча надбискупот Џастин Велби, објасни палатата Кенсингтон. Час подоцна двојката ќе се провози во кочијата по улиците на гратчето.

Сексот на Олимпијада дефинитивно е доста распространет, а учесниците на Игрите во Пјонгчанг не се исклучок. Откако добија рекордни количества кондоми (по 37 на човек), извори од Олимпијадата открија како се случува наоѓање на соодветен партнер.

 

Најново