Земјотресите често се случуваат кога има полна или млада Месечина, оценија научниците во студијата објавена во новиот број на списанието „Нејчер џиосајенс“.

Лајза Лобри шетала во паркот кога слушнала шушкање на едно дрво и кога се доближила до него врз главата и паднал три килограми тежок сом.

Некои фраери се толку згодни, секси и привлечни што не постои жена која може да им одолее.

1. Доколку го ставите прстот во увото и го загребете, ќе го направите звукот кој го прави пак-ман.

Американката Елизабет Дејвис денеска има 99 години и слави цели 80 години од како без пауза работи во едно средно училиште во Индијана

Дубајските власти најавија лансирање на нов голем проект на “град на иднината”, со цена околу 40 милијарди дирами (10 милијарди долари). Информацијата е објавена во The National.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.