Во тајните видеоснимки синоќа прв пат објавени во велика Британија, принцезата Дајана откри дека нејзина најголема љубов бил нејзиниот телохранител Бери Манаки, со кој била во тајна врска.

Истражувањата покажуваат дека без оглед на тоа дали сте ранобуден човек или не, утринското расположение влијае на продуктивноста во текот на целиот ден.

Во воздухопловната база во местото Шамбле-Бисиер на североисточна Франција истовремено кон небото беа пуштени 456 балони наполнети со топол воздух, со што е соборен рекордот поставен на истото место пред две години, јави Би-Би-Си.

Додека фановите со нетрпение ја очекуваат секоја епизода од новата сезона на „Игра на тронови", хакери објавија дека ги „украле“ наредните епизоди и се закануваат дека ќе ги пиратираат пред нивната премиера.

– Извршниот директор на компанијата „Амазон“ Џеф Безос го замени основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс на првото место на листата на најбогати луѓе во светот, која ја составува Форбс. Неговото богатство се проценува на 90 милијарди евра.

Сите погледи беа вперени кон принцот Џорџ за време на кралската турнеја во Полска и Германија, а неговите обожаватели со орловски поглед забележаа нешто посебно во детето.

 

Најново