Стотина разголени велосипедисти во саботата се собрале во Мексико Сити за да предупредат на тоа дека се загрозени во сообраќајот.

Рудари кои ископувале дијаманти на африканскиот брег наишле на остатоци од брод преполн со злато и монети вредни 11,5 милиони евра.

Изградбата на ѕидот започнува уште во 4 в. п.н.е. Зошто е изградена?

Со текот на годините жените се повеќе бараат едноставни работи со кои би си го олесниле животот преокупиран како од приватните, така и од професионалните обврски. Доколку поседувате детска пудра во прав, во продолжение прочитајте за што се може да ја искористите.

Како го замислувате животот на една холивудска ѕвезда ? Сигурно гламурозен и луксузен.

За да го има на регистарската табличка само бројот „1“, еден бизнисмен од Обединетите Арапски Емирати платил вистинско богатство - за да биде број 1.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.