Создадоа начин да разговарате со вашиот мачор на човечки јазик.

Мајка се породи за време на авионски лет на “Jet Star” во Сингапур и одлучи да крсти своето бебе по името на авиокомпанијата, бидејќи екипажот и помогнале безбедно да се породи.

Британскиот астронаут Тим Пик стана првиот маж кој истрча маратон во вселената, но бил нешто побавен од маратонците на Земјата.

Полски лекар ќе открие лек против сите видови малигни тумори

Ликот на Мона Лиза во поголем дел е создаден според ликот на љубовникот на Леонардо да Винчи, открил италијански умтенички истражувач.

Окултизмот во Третиот Рајх е многу популарна тема. Но тоа не се исцрпува со “копјето на судбината”, експедиција во Шамба, тајните ритуали на есесовците во замокот Вевелсбург и користењето на окултни техники за освојување на светското доминација

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.