Тим од вработените во Гугл предложиле 13 нови емотикони за кои сметаат дека подобро ги претпоставуваат вработените жени.

Природата секогаш не изненадува на необичен начин. Ви ја претставуваме Ким Тучи и нејзините петзнаци кои станаа вистинска сензација. Австралијката која има 26 години и нејзиниот сопруг се горди родители на три деца.

Шпанија стана позната по новиот вид бизарна забава под називот „секс рулет“ во кој една личност, за која никој не знае која е, е ХИВ позитивна, а никој не смее да користи кондоми.

Една банка во Нов Зеланд на своите работници им овозможила боледување, дури и на неколку недели, доколку домашниот миленик им се разболи. Од компанијата порачале дека на ваков чекор се одлучиле со цел да ја поттикнат лојалноста кај своите вработени.

Куче, раса мопс од Њујорк на име Мејбел стана ѕвезда во Instagram, откако газдарицата секој ден почна да го облекува со различна облека и го снима, пишува Mashable.

Човекот на кого поради рак му е отстранет пенисот е подложен на хируршки зафат благодарение на кој овој 64-годишен маж повторно има полов орган.

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново