Компанијата Lacoste се откажа од нивното лого со крокодил и тоа ќе биде заменето со десетте најзагрозени видови на животни во светот. Се работи за издание на специјална колекција која ќе биде украсена со овие загрозени видови поради подигање на свеста.

На двегодишната Ајви Енгрмен од Минесота ѝ е дијагностицирана алергија на вода (аквагенска уртикарија), поради што при допир со вода, на кожата ѝ се јавува црвенило и болка.

Принцот Хари и Меган Маркел веројатно веќе ги избрале изведувачите за големиот ден. Мел Би навести дека Spice Girls ќеја заземат сцената за време на кралската свадба оваа пролет. Ова се случи за време на нејзиното учество во “Реал”.

Принцовите Хари и Вилијам и нивните понежни половини учествуваа на првиот годишен форум на Кралската фондација во Лондон. Ова е нивното прво појавување во овој состав, но сигурно не и последен. И за време и после, секој мал детал беше предмет на сериозна анализа.

Првата дама на САД, Меланија Трамп, добила легално жителство на Америка преку имиграциска програма наменета за талентирани поединци, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Луис Гилберт, режисер на три филма за британскиот таен агент Џемс Бонд, почина на возраст од 98 години, пренесе Independent.

 

Најново