Човекот на кого поради рак му е отстранет пенисот е подложен на хируршки зафат благодарение на кој овој 64-годишен маж повторно има полов орган.

Еден Кинез склопил 840 Рубиконови коцки и ги употребил за да направи мозаик од ликот на девојката во која е вљубен, а во овој случај тоа била неговата сосетка.

Шефот на полициската управа во Грувленд на Флорида направил потег на кој би можеле да се угледаат бројни светски сообраќајни полицајци.

Танзила Бисембeева од Русија е запишана во Книгата на рекорди во Русија како најстара личност на планетата, бидејќи наполни 120 години.

Потоа ја убил и рекол на мајка и дека злите духови и го искршиле вратот

Селото Бади во централна Индија е мало по тамошните стандарди. Во него живеат околу 2500 луѓе. За жал, во ова местенце најбрзо растат - гробиштата. Поради бројот на луѓе кои самите си го одземаат животот, Бади е наречено село на самоубиства. ТМинатата година во регионот Каргон 381 лице си го одзело животот. Во Бади за 20 години се самоубиле 350 луѓе, а од нив дури 80 од почетокот на оваа година. Тоа довело до ширење на страв и верувања дека селото го запоседнале демонски сили.

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.