Гугл одлучи да ја подобри безбедноста на Gmail со нова најава која му укажува на корисникот дека е цел на хакери кои работат за државата.

Нова густа планета открија астрономите во содржината на Млечниот пат.

Градот Ријека ќе биде европска престолнина на културатa за 2020 година, е објавено во Музејот Мимара, пренесуваат хрватските медиуми. Веста ја објавил Стив Грин, претседател на стручната комисија на Европската комисија која во изминатите неколку дена во Загреб ги водело последните разговори за претставниците на четирите градови кандидати.

Да се работи и да се студира во исто време воопшто не е лесна задача, а уште кога имате и мало дете, тогаш предизвикот е тројно поголем.

Бригит е шестгодишна тонкиншка мачка која има клептомански способности. Оваа мачка во периодот од јануари на соседите од жица има украла 11 боксерки и повеќе од 50 чифта чорапи.

Фејсбук ја вклучи својата „Проверка за безбедност“( Safety Check) процедура за Брисел откако вчера во терористички напад беа убиени најмалку 30 луѓе.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново