Apolong е првиот кинески автономен автобус, кој сега бесплатно може да го испроба целата јавност која ќе го посети главниот центар каде што се одржува самитот Digital China, Fuzhou Strait International Conference and Exhibition Center. Автобусот го развија заедно технолошкиот гигант Baidu и компанијата Xiamen King Long United Automobile.

Се приближува свадбата на Меган Маркл и Принцот Хари. Oбожавателите на љубовниците продолжуваат да бидат возбудени околу деталите за свечениот настан. Неодамна официјално беше потврдено дека принцот Вилијам ќе биде кумот на неговиот брат, но не се познати деталите за деверушите.

Поротата во Пенсилванија го осуди комичарот Бил Козби по три точки од обвинението за дрогирање и злоставување на својата некогашна пријателка Андреа Констанд во 2004 година.

Меланија Трамп, првата дама на САД, во четвртокот прослави роденден, а претседателот Доналд Трамп верува дека можеби ќе има некои проблеми, објави Асошиејтед прес.

Палма де Мајорка планира да забрани издавање станови на туристи и на тој начин да стане првиот шпански град што ќе ја воведе таа мерка.

Непознат сторител на речиси целата тревна површина на фудбалскиот стадион во Слатина кај Чачак нацртал машки полов орган, што ги шокираше локалните жители и љубителите на спортот во овој крај.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново