indonezija1

Најегзотичните овошја се продаваат на овие чамци. Вистинска сензација која ќе ве воодушеви.

ajkula fin

Повеќе американски телевизии денеска пренесоа видео од храбриот потег како и од воодушевеноста на корисниците на социјалните мрежи од видеото во кое пливачот на плажата „Кејп Хенлопен“ во американската држава Делавер, фаќа ајкула со голи раце и ја држи устата.

moreisonce fin

Уреди поставени на тавани што испуштаат безбедна форма на ултравиолетово зрачење можат да бидат многу успешни во уништување на коронавирусот во воздухот, покажала студија на Универзитетот Колумбија.

volkcinja fin

20.06. 2020

Среќата не може да се опише кога ќе се спаси живот, особено кога исходот на постапките е неизвесен до самиот крај и не зависи само од нас. Уште повеќе затоа што станува збор за животот на диви животни, кои во Македонија се третираат како закана, опасност, нешто што смее /се поттикнува да се убие, стои во соопштението испратено до медиумите од „Анима Мунди“.

crtan fin

18.06.2020
Најсаканиот цртан филм „Том и Џери“ на генерациите на средината на 20-от век, кога и прв пат се појавија на филмското платно.

voz fin

18.06. 2020

Пакет со златни шипки е пронајден во воз кој во октомври пристигна во Сент Гален од Луцерн во Швајцарија.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново