Група од 60 туристи била принудена да повика спасувачка служба откако водичот ги оставил на падините на една планина во Австрија.

Вработена во банкарската корпорација „Американска банка“ добила отказ бидејќи на својот приватен профил на Фејсбук пишувала расистички коментари.

Мајка во Пакистан ја обесила сопствената 17-годишна ќерка, а потоа го запалила нејзиното тело затоа што се омажила од љубов, соопшти денеска пакистанската полиција. Тоа е трето такво убиство во три месеци.

Меѓу тинејџерите во Србија популарна е секс-игра во која учествуваат пет момчиња и пет девојчиња, а се вика „полнета кокошка“.

Четиригодишниот Иса Даре ѝ е познат на јавноста од две застрашувачки видеа во кои држи бомба и детонира автомобил во кој имало заробеници, извикувајќи: „Алах Акбар!“. Постојат сомнежи дека Даре, познат и како Џихади jуниор, моментално се наоѓа во Шведска.

Австралијката Луана Вард се занимава со работа од која заработува милиони долари. Taa спојува богаташи со убави девојки, а целта е - брак.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.